Elastyczność punktowa odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu komfortowego i zdrowego snu. Odpowiednie wsparcie w konkretnych obszarach ciała, pozwala na właściwe rozłożenie nacisku, redukcję bólu i zapewnienie optymalnego podparcia dla kręgosłupa. Dzięki elastyczności punktowej materaca można uniknąć nadmiernego obciążenia newralgicznych punktów na ciele, co przyczynia się do poprawy krążenia krwi i zmniejszenia napięcia mięśni podczas snu. Dobrze dobrane podłoże, zapewniające elastyczność punktową, to nie tylko klucz do wygodnego wypoczynku, ale również ważny element dbałości o układ ruchu i ogólną kondycję całego organizmu. Zwróć uwagę na ten parametr wybierając nowe wyposażenie sypialni z oferty marki SleepMed, aby móc cieszyć się zdrowym i komfortowym snem każdej nocy.

Czym jest elastyczność punktowa?

Elastyczność punktowa to zdolność materaca do dostosowywania się do konkretnych obszarów ciała poprzez zapewnienie odpowiedniego podparcia w konkretnych punktach i elastyczne reagowanie na nacisk. Dzięki niej możliwe jest równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Gdy materac jest w stanie elastycznie się uginać i podpierać sylwetkę w całości, może zredukować ewentualny dyskomfort odczuwany podczas leżenia w łóżku.

Jakie korzyści wynikają z posiadania podłoża do spania charakteryzującego się elastycznością punktową?

  • Jakie znaczenie ma elastyczność punktowa? Śpij zdrowo i wygodniewspieranie zdrowia układu ruchu;
  • zapobieganie bólom pleców i stawów;
  • podniesienie komfortu podczas spania w łóżku małżeńskim;
  • zapewnienie ergonomicznego ułożenia ciała bez względu na pozycję.

Elastyczność punktowa – materace piankowe i hybrydowe

Zarówno materace piankowe, jak i hybrydowe od marki SleepMed charakteryzują się elastycznością punktową. Kolekcje SleepMed Standard, SleepMed Plus, a także materac SleepMed Natura Plus, składają się z modeli wykonanych jedynie z warstw różnorodnych pianek. Wszystkie one (dzięki wkładom wysokoelastycznym i termoelastycznym) precyzyjnie i sprawnie dopasowują się do sylwetki użytkownika.

Z kolei na elastyczność punktową materaców hybrydowych z linii SleepMed Hybrid i SleepMed Hybrid Plus, a także model SleepMed Natura Hybrid Plus, wpływają nie tylko pianki, ale również sprężyny kieszeniowe typu Multi. Ich niewielka średnica i niezależne działanie sprawiają, że podłoże ugina się jedynie w miejscach, w których ułożone są poszczególne części ciała. Materace ze wskazanych serii nadają się dla par – zminimalizowane jest bowiem odczuwanie swoich wzajemnych ruchów przez osoby leżące w łóżku.

Dlaczego potrzebujesz elastyczności punktowej w sypialni małżeńskiej?

Stworzenie w sypialni małżeńskiej warunków odpowiadających każdemu z partnerów to spore wyzwanie. Z czego to wynika? Każda osoba ma odmienne preferencje w zakresie stopnia twardości i komfortu związanego z podłożem do spania. Dzięki elastyczności punktowej możliwe jest indywidualne dostosowanie stopnia podparcia do potrzeb użytkowników. Gdy jedna osoba zmienia pozycję snu lub się przewraca w nocy, elastyczność punktowa w materacu pomaga w minimalizacji transferu ruchu. Jest to parametr, który stanowi duże ułatwienie w zapewnieniu spokojnego snu drugiej osoby.

Warto pamiętać również o tym, że odpowiednie podparcie kręgosłupa jest kluczowe dla zdrowego snu, braku bólu pleców i komfortu. Właśnie dlatego elastyczność punktowa, która zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru i redukcję punktów nacisku, może przyczynić się do zapobiegania dyskomfortowi w obrębie układu ruchu i zachowania prawidłowej postawy ciała podczas snu. SleepMed doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkich tych kwestii i właśnie dlatego tworzy swoje produkty z myślą o zapewnieniu elastyczności punktowej.

Wybierz SleepMed i otrzymaj elastyczność punktową

W ofercie marki SleepMed znajdziesz różne rozwiązania, które wpływają na elastyczność punktową poszczególnych materaców.

  • Pianki termoelastyczne – wybierz jeden z materaców SleepMed posiadających warstwę wykonaną z pianki termoelastycznej. SleepMed Comfort z częścią wypełnienia wykonaną z VitaRest® zapewnia komfortowy sen i stabilizuje całe ciało. Takie działanie jest osiągalne poprzez kontakt powierzchni z temperaturą i naciskiem ludzkiego organizmu.
  • Pianki wysokoelastyczne – materace SleepMed wyposażone w pianki wysokoelastyczne (m.in. VPPHR Soft) oferują doskonałą elastyczność punktową, zapewniając komfortową podporę i równomierne rozłożenie ciężaru ciała.
  • Sprężyny typu Multi – gęsto rozłożone sprężyny o niewielkiej średnicy, które pracują niezależnie od siebie, zapewniają poszczególnym częściom ciała optymalne oparcie, dopasowane do ich potrzeb.
  • Odpinane topy – Funkcja odpinanych topów w materacach SleepMed pozwala na regulację twardości i ulepszoną elastyczność punktową, co umożliwia dostosowanie komfortu snu do własnych preferencji.

Dzięki elastyczności punktowej materaców SleepMed, zapewniasz sobie zdrowy i wygodny sen, który ma kluczowe znaczenie dla Twojego codziennego samopoczucia i ogólnego zdrowia. Jest to parametr, który gwarantuje optymalne podparcie kręgosłupa, redukcję napięcia mięśniowego i zapobiega powstawaniu bólu pleców. Śpiąc zdrowo na materacach o wysokiej elastyczności punktowej to inwestycja w dobre samopoczucie i regenerację organizmu, co przekłada się na efektywność i komfort w codziennym funkcjonowaniu. Wybierając materac z właściwą elastycznością punktową, dajesz sobie szansę na spokojny sen i pełen relaks, który wspiera Twoje zdrowie i komfort snu.

wyrób medycznySleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.