Wybór idealnego podłoża do sypialni małżeńskiej może być problematyczny. Materac musi odpowiadać zarówno Tobie, jak i Twojemu partnerowi. Musicie więc wspólnie dokonać wyboru idealne wypełnienia, wysokości, czy rozmiaru produktu. Wasze potrzeby mogą okazać się kompletnie różne, dlatego warto stosować się do kilku ważnych zasad by wybrać produkt idealny.

Inne potrzeby

Jak wspomnieliśmy wybór materaca dla dwóch osób może okazać się nie lada wyzwaniem. Przy zakupie produktu musicie wspólnymi siłami dokonać odpowiedniej decyzji. Przede wszystkim zwróćcie uwagę na stopień twardości materaca. W tej kwestii bardzo istotna jest Wasza waga. Osoby ważące pomiędzy 60, a 80 kg powinny zdecydować się na średnio twarde modele, natomiast te znajdujące się w przedziale wagowym 80-100 kg będą zadowolone z twardego podłoża. Jeśli któryś z Was waży ponad 100 kilogramów, to należy rozważyć zakup materaca bardzo twardego. Różnica w wadze powinna być waszą wskazówką. Materace Hilding w Legnicy oferują na tyle różnorodne produkty, że z pewnością znajdziecie coś, co odpowiada obydwóm z Was. Kupując materac powinniście dostosować stopień twardości do osoby cięższej. Parom poleca się szczególnie modele wykorzystujące technologię multipocket, ponieważ zapewnia ona kompleksowe wsparcie dla ciała użytkowników i sprawia, że materac się nie zapada.

Rozmiar materaca

Sypialnia małżeńska - jaki materac w Twoim mieście będzie najlepszy?Odpowiedni rozmiar materaca zależy oczywiście od waszych preferencji. Pamiętajcie jednak, że musi być Wam wygodnie, więc lepiej jest zdecydować się na większy rozmiar produktu. Oczywiście ogromnie istotny jest Wasz komfort, ale nie możecie zapomnieć o najbardziej prozaicznych aspektach, którymi powinniście kierować się przy zakupie. Najbardziej standardowym i pasującym do niemalże każdych łóżek małżeńskich materacem jest ten o wymiarach 140×200. Idealnie sprawdzi się w mieszkaniach osób, które nie posiadają dużej sypialni, a nie chcą korzystać z kanapy, czy wersalki. Materace 160×200 sprawdzą się w zdecydowanie większych pomieszczeniach. Produkty te pasują do dużych łóżek, które zajmują sporą część sypialni. Są na tyle duże, że pozwolą na prawdziwy komfort snu dwóm osobom. Produkty o wymiarach 180×200 to prawdziwe king size bed! Sprawdzą się w naprawdę dużych sypialniach i zapewnią największy komfort snu z wymienionych rozmiarów materacy.

Na jaki materac się zdecydować?

Tak naprawdę nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie – kupując materac musicie dobrze poznać swoje potrzeby i znaleźć kompromis, który będzie wygodny zarówno dla jednej jak i drugiej strony. Może dobrym pomysłem jest zakup materaca hybrydowego? Łączy on właściwości modeli piankowych i sprężynowych i wyróżnia się elastycznością punktową. Dzięki temu nie musicie martwić się o to, że obudzicie partnera zmieniając pozycję podczas snu. Powierzchnia sprawia, że ruchy, które wykonujesz są praktycznie niewyczuwalne. Materace Hilding w Suwałkach oferują tego typu produkty, a dodatkowo posiadają bardzo szeroki wybór, co znacznie ułatwi Wam decyzję. Możecie zdecydować się także na model piankowy, czy sprężynowy, a nawet ortopedyczny.

Zakup materaca dla pary może być trudny, ale jest realny – postaw na jakość!