Zdrowie naszego układu ruchu w dużej mierze zależy od jakości snu i odpowiedniego podparcia, jakie zapewnia nam materac. Wybór produktów z oferty marki SleepMed to inwestycja w komfort i zdrowie. Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily® czy sprężyny Multi, materace SleepMed doskonale dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając optymalne wsparcie dla kręgosłupa i stawów. Sprawdź, jak innowacyjne rozwiązania zastosowane w materacach SleepMed mogą pomóc w dbaniu o Twój układ ruchu, redukować bóle pleców i znacząco poprawić jakość codziennego snu.

Sen a układ ruchu

Sen odgrywa kluczową rolę w regeneracji układu ruchu, który obejmuje kości, stawy, mięśnie i więzadła. Nocą, w fazie głębokiego snu nREM, ciało intensywnie pracuje nad naprawą i regeneracją tkanek mięśniowych. Wówczas ma miejsce zwiększenie produkcji hormonów anabolicznych, wspomagających odbudowę mięśni. Nocny wypoczynek jest też niezbędny dla łagodzeni mikrourazów powstałych podczas codziennych aktywności.

Podczas snu na odpowiednio dobranym materacu, możliwe jest lepsze krążenie krwi, co prowadzi do optymalnego dotlenienia tkanek i przyspieszonej regeneracji komórek. Podłoże do spania zapewniające właściwe uniesienie kończyn, może okazać się pomocne w redukowaniu obrzęków.

Wybierz materac SleepMed i zadbaj o swój układ ruchuMaterac ma szczególne znacznie dla osób o ograniczonej mobilności – np. w procesie rehabilitacji. Podłoże dobrze dopasowane do ich potrzeb zapobiega tworzeniu się odleżyn, które na dłuższą metę mogą stać się przyczyną powstania poważnych problemów zdrowotnych. Odpowiednio dobrany materac może również pomóc w zapobieganiu skurczom mięśniowym i sztywności mięśni, co jest szczególnie ważne dla osób uprawiających aktywność fizyczną. Jeśli chcesz cieszyć się wszystkimi wskazanymi korzyściami, koniecznie weź pod uwagę inwestycje w materac SleepMed o statusie wyrobu medycznego.

Śpij ergonomicznie

Jakie są najważniejsze kroki na drodze do lepszego snu? W jaki sposób stworzyć ergonomiczną, funkcjonalną i zdrową sypialnię z marką SleepMed?

  • Wybierz materac z odpowiednim wypełnieniem – wybierz podłoże do spania, które zapewni Ci optymalne podparcie. Modele z pianką termoelastyczną od SleepMed (VitaRest® i Celsius-Waterlily®), a także sprężynami typu Multi stosowanymi w kolekcjach Hybrid i Hybrid Plus, precyzyjnie dopasowują się do kształtu ciała i ograniczają nacisk wywierany na newralgiczne części ciała.
  • Weź pod uwagę stopień twardości – twardość dostosuj do swojej wagi. Jeśli Twoja masa ciała jest niska wystarczy, że wybierzesz miękkie podłoże. Jednak osobom o wysokiej wadze poleca się raczej twarde modele.
  • Zadbaj o akcesoria – dobrze wyposażona sypialnia to nie tylko idealny materac. Równie ważna jest poduszka. Wybierz model, który podeprze stabilnie Twoją szyję i głowę, dostosowując się do aktualnej pozycji snu. Ergonomiczny kształt to podstawa. Jeśli zdecydujesz się na jeden z modeli od SleepMed – Comfort, Premium lub Supreme – z pewnością Twój kręgosłup szyjny wiele na tym zyska.
  • Pamiętaj o wentylacji – bardzo ważne jest to, aby w łóżku swobodnie przepływało powietrze. Wpływa to nie tylko na komfort termiczny, ale również na higienę. Dobra wentylacja ogranicza rozwój roztoczy kurzu, bakterii i innych drobnoustrojów. Materace SleepMed są wyposażone w warstwę pianki stworzonej z zastosowaniem nowoczesnej technologii Airforce. Dzięki niej cyrkulacja powietrza wewnątrz wkładu jest doskonała.

Pamiętaj o regeneracji i odbudowie komórek

Marka SleepMed doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest regeneracja i odbudowa komórek nocą. To właśnie w tym celu tworzy innowacyjne technologie i zapewnia swoim klientom coraz to nowsze rozwiązania sprzyjające efektywnemu wypoczynkowi. Jednak musisz pamiętać o tym, że nawet najlepsze produkty nie zapewnią Ci snu na najwyższym poziomie jeśli nie wprowadzisz do swojej codziennej rutyny pewnych zdrowych nawyków.

Pokrowce Merced i Probiotex® zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza i są nasączone specjalnymi apreturami, które pomagają odprowadzać wilgoć, zapewniając suchy i komfortowy sen. Konieczne jest jednak ich regularne pranie w 60 stopniach Celsjusza. Musisz systematycznie sprzątać w sypialni, aby uniknąć gromadzenia się w niej nadmiaru alergenów.

Uporządkowana i niezagracona sypialnia sprzyja relaksowi. Utrzymuj porządek, aby stworzyć spokojne i przyjazne środowisko snu. Wybieraj ergonomiczne meble, które nie zabierają wiele miejsca i nie zakłócają przepływu w pomieszczeniu. Jeśli zależy Ci na przyjemnej atmosferze, sprzyjającej regeneracji, Postaw na lampki nocne z ciepłym, przytłumionym światłem, które nie będą zakłócać produkcji melatoniny, hormonu regulującego odczuwanie senności.

Wybór materaca SleepMed to inwestycja w zdrowie i komfort Twojego układu ruchu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii i innowacyjnych materiałów, takich jak pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®, sprężyny Multi oraz higieniczne pokrowce Merced i Probiotex, materace SleepMed oferują optymalne wsparcie dla kręgosłupa i stawów, co jest kluczowe dla skutecznej regeneracji. Odpowiednie podłoże do spania może znacząco poprawić jakość Twojego snu, zapewniając idealne warunki do odbudowy mięśni, stawów i kości, a także minimalizując ryzyko wystąpienia problemów związanych z układem ruchu.

wyrób medycznySleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus i SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.