Odpowiedni dobór tkanin do sypialni ma ogromny wpływ na jakość snu i komfort przez cały rok. Latem zależy nam na materiałach, które są oddychające i chłodzące, podczas gdy zimą szukamy tych, które oferują dodatkowe ciepło i izolację termiczną. Przyjrzyjmy się kluczowym akcesoriom sypialnianym dostępnym w ofercie SleepMed oraz różnym tkaninom, które warto wybrać na poszczególne pory roku. Dowiedz się, jakie materiały sprawdzają się najlepiej w poszczególnych sezonach i jakie korzyści dla Twojego wypoczynku mogą przynieść.

Jakich akcesoriów sypialnianych potrzebujesz?

Aby sypialnia była komfortowa i funkcjonalna, koniecznie trzeba zadbać o jej odpowiednie wyposażenie. Podstawą jest oczywiście materac. To produkcja podłoży do spania jest głównym obszarem działalności marki SleepMed. Jednak wszyscy specjaliści doskonale wiedzą, że zakup wygodnego materaca to dopiero początek na drodze do lepszego snu. Jakie akcesoria muszą znaleźć się w każdej dobrze wyposażonej sypialni?

Akcesoria sypialniane - tkaniny na różne pory rokuWybór odpowiedniej poduszki jest niezwykle ważny, ponieważ może ona w znacznym stopniu wpływać na zdrowie kręgosłupa szyjnego oraz komfort snu. SleepMed zdaje sobie z tego sprawę i proponuje swoim klientom 3 różne egzemplarze: SleepMed Comfort Pillow, SleepMed Premium Pillow i SleepMed Supreme Pillow. Wszystkie zostały wykonane starannie. Odpowiednio amortyzują ruchy, charakteryzują się elastycznością punktową, przewiewnością a dodatkowo stabilnie podtrzymują szyję i głowę. Różnią się między sobą m.in. kształtem i typem wkładu. Wśród nich z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Mata kokosowa to kolejny istotny element, który oferuje naturalne wsparcie dla kręgosłupa, reguluje temperaturę i poprawia wentylację materaca. Modyfikuje też stopień twardości podłoża. SleepMed oferuje wysokiej jakości maty kokosowe, które można umieszczać w różnych materacach tej marki, pomiędzy poszczególnymi warstwami znajdujących się wewnątrz nich pianek.

W niektórych sytuacjach warte rozważenia jest też zaopatrzenie się w ochraniacz na materac. Masz małe dziecko lub zwierzęta, a Twoje łóżko jest narażone na zabrudzenia? A może chcesz wyposażyć sypialnię seniora lub osoby niepełnosprawnej, spędzającej większość czasu w pozycji leżącej? Dodatkowa ochrona materaca wysokiej jakości – np. SleepMed Premium Plus – jest wówczas na wagę złota.

Pokrowce SleepMed – z jakich tkanin są wykonane?

Wiesz już jakich akcesoriów sypialnianych potrzebujesz? Weź teraz pod uwagę tkaniny, które dobrze sprawdzą się przez cały rok. Szczególną uwagę możesz zwrócić na pokrowce stosowane przez markę SleepMed. Zaobserwujesz pewne prawidłowości, o których koniecznie musisz pamiętać, urządzając swoją sypialnię.

  • Dzianina Merced – składa się w 99% z poliestru, a 1 procent stanowi elastan. Brak naturalnej przędzy w składzie jest korzystny dla alergików. Wynika to z wysokiej odporności na roztocza i bakterie.
  • Dzianina Probiotex – góra pokrowca w 60% składa się z poliestru, a w 40% z wiskozy. Na bokach poliester występuje w 61%, a pozostałe 39% to tencel. Takie zestawienie zapewnia optymalną równowagę pomiędzy wentylacją, zapewnieniem komfortu termicznego i regulacją stopnia wilgotności.
  • Dzianina z elastanem i taśma 3D – poduszki SleepMed posiadają pokrowce wykonane z dzianiny z elastanem. Są też wyposażone w taśmy 3D, które maksymalizują efektywność wentylacji. Można bezpiecznie je prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza.

Pokrowce to ważna część zarówno w przypadku materaców, jak i poduszek. Mają one największy wpływ na komfort termiczny i wilgotność. Nawet najlepsze wypełnienie nie spełni należycie swojej funkcji wówczas, gdy pokrowiec nie będzie przepuszczał powietrza.

Tekstylia na wiosnę, lato, jesień i zimę

Wybór odpowiednich tekstyliów do sypialni na różne pory roku może być kluczowy dla zapewnienia sobie komfortu i dobrej jakości snu. Wiosną dobrze sprawdzi się bawełna. Jest to uniwersalny materiał, ceniony za przystępność cenową, przewiewność, wytrzymałość i przyjemność w dotyku. Wiele osób ceni sobie również len. Te dwie tkaniny mogą być też komfortowo stosowane latem ze względu na zagwarantowanie użytkownikowi długotrwałej świeżości. Wybierz bawełnę lub len na jesień i zimę wówczas, gdy w Twojej sypialni jest ciepło.

Ciepła, miękka i przytulna flanelowa pościel idealnie sprawdzi się podczas chłodniejszych jesiennych nocy. Wybierz wówczas kołdrę o większej gramaturze lub z dodatkiem grubszych materiałów, aby zapewnić sobie dodatkowe ciepło w zimne noce. Podobną funkcję może spełnić polar lub wełna. Nie zapominaj jednak o tym, że decydując się na kupno produktu tekstylnego do sypialni, warto wcześniej dotknąć materiału.

Luksusowa jedwabna pościel może pomóc w utrzymaniu ciepła podczas mroźnych zimowych nocy, jednocześnie zapewniając luksusowy komfort. Sprawdzi się też latem, gdy ciepło musi być sprawnie odprowadzane. Gruba, ciepła kołdra z dodatkiem puchu doskonale utrzyma ciepło i zapewni przyjemny sen nawet w najzimniejsze noce.

Dobór odpowiednich tkanin do sypialni na różne pory roku jest kluczowy dla zapewnienia sobie komfortu i przyjemności podczas snu. Właściwie dobrane tekstylia, takie jak pościel, koce, kołdry i poduszki, mogą stworzyć odpowiednie warunki do wypoczynku, dostosowane do zmieniających się warunków atmosferycznych. Dzięki trosce o odpowiednie materiały na poszczególne pory roku nie tylko zagwarantujesz sobie lepszy sen, ale także umożliwisz cieszenie się przyjemnością z wyjątkowych odczuć, jakie dają różne tkaniny podczas snu. Dopilnuj, aby Twoja sypialnia była urządzona z uwzględnieniem potrzeb związanych ze zmieniającą się aurą, co zapewni Ci optymalny komfort i wypoczynek przez cały rok.