Jeśli zainteresujemy się tematyką wellness, przekonamy się, że istnieje wiele ciekawych technik, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Masaże, zabiegi, usługi… Jest tego naprawdę wiele. Warto próbować nowych rzeczy, aby przekonać się, jak one na nas działają. Na dobry początek możemy zacząć od masażu kobido. Sprawdź, czym takim jest ta praktyka! 

Czym jest masaż kobido?

Warto wiedzieć, że masaż kobido wywodzi się z terenów Azji. Na jego powstanie miały wpływ różne inne metody z tamtejszych okolic, jak tradycyjny masaż, jaki był wykonywany w Japonii. Dawniej miał bardziej formę rytuału, który rządził się wieloma poważnymi zasadami. Korzystać z niego mogli jedynie przedstawiciele rodziny cesarskiej i wysoko postawieni arystokraci. Obecnie odnajdziemy go w ofercie salonów spa, gdzie możemy się na niego zapisać i przekonać się o jego pozytywnych właściwościach.

Masaż kobido wyróżnia fakt, że jest on wykonywany jedynie na powierzchni skóry. Ze względu na jego działanie określany jest jako “naturalny lifting twarzy”, ponieważ po nim nasza cera staje się ujędrniona i pełna elastyczności. Co ciekawe, mimo że zabieg wykonywany jest na twarzy, która kojarzona jest bardziej z delikatnością, masażysta wykonuje zdecydowany, intensywne ruchy. To prowadzi do tego, że skóra jest pobudzona, a do tego zaczyna produkować niezbędne składniki. Na początku z pewnością zadziwi nas szybkość, z jaką masażysta wykonuje zabieg. Nie obawiajmy się, bowiem to właśnie ten element gwarantuje liczne korzyści.

Jakie korzyści daje masaż kobido?

Czym jest masaż kobido?Masaż kobido to wspaniała opcja dla tych, którzy chcą poprawić wygląd skóry na twarzy. Oprócz tego możemy liczyć na inne pozytywne skutki, które z pewnością sprawią, że będziemy zadowoleni z efektu. Kobido gwarantuje takie korzyści jak:

 • wysmuklenie twarzy,
 • zmniejszenie widoczności zmarszczek,
 • zmniejszenie opuchlizny,
 • zniwelowanie worów pod oczami,
 • ujędrnienie skóry,
 • zmniejszenie starzenia się skóry,
 • poprawienie kolorytu.
 • zredukowanie napięcia nagromadzonego w mięśniach.

Nie ma wątpliwości, że po wykonaniu masażu kobido będziemy robić niezwykłe wrażenie. Nasza skóra będzie odżywiona i promienista, a oznaki procesu starzenia się skóry zostaną znacząco zmniejszone. Zwróćmy uwagę na to, że poza tymi aspektami, masaż oddziałuje również na nasze samopoczucie. W trakcie sesji możemy się zrelaksować i odprężyć, a poziom stresu wyraźnie się zmniejsza. Możemy wtedy przejść w stan głębokiego relaksu, dzięki którym nasze ciało stanie się naprawdę wypoczęte.

Z jakich etapów składa się masaż kobido?

Skąd możemy być pewni, że masaż kobido ma właściwości relaksacyjne. Aby się o tym upewnić, warto poznać etapy, z jakich składa się ten typ masażu. Wtedy zauważymy, że możemy liczyć tu zarówno na odprężenie, jak i pobudzenie skóry. Sesja kobido będzie zawierać:

 • Masaż tkanek głębokich – to pierwszy element masażu. Pozwala on wprowadzić nas w stan odprężenia. Już tutaj wykonywane są ruchy, które korzystnie na nas wpływają – redukuje się napięcie mięśniowe, wygładzone zostają zmarszczki. Ta część jest spokojna i powolna.
 • Indywidualne dostosowanie technik – w tym momencie możemy poinformować masażystę o ewentualnych dolegliwościach zdrowotnych czy bólach. Z pewnością zostanie to wzięte pod uwagę podczas doboru metod i technik w dalszej części masażu.
 • Głęboki relaks – jedna z najprzyjemniejszych części masażu. To czas, w którym możemy zupełnie pożegnać się ze stresem i napięciem. Ruchy są bardzo delikatne, ale jednocześnie pobudzają nasze krążenie, co z kolei poskutkuje polepszeniem się kolorytu skóry.
 • Drenaż limfatyczny – celem tego etapu jest usprawnienie przepływu limfy. Masażysta dotyka wtedy naszych węzłów chłonnych, dzięki czemu może zmniejszyć obrzęk czy opuchliznę z okolicy szyi.
 • Lifting – w tym wypadku musimy być przygotowani na najbardziej intensywne działanie. Działania masażysty są bardzo szybkie i zdecydowane, dzięki czemu nasze tkanki zostają pobudzone, a owal twarzy się poprawia.
 • Akupresura – to ostatni etap, w którym znowu możemy liczyć na przyjemny moment relaksu. Akupresura polega na delikatnym, spokojnym uciskaniu miejsc na całej twarzy. Dajemy w ten sposób sygnał naszemu układowi nerwowemu, że może się zrelaksować i odprężyć. Możemy wtedy ponadto indywidualnie zadziałać na pracę danego mięśnia.

Kto powinien spróbować masaż kobido?

Masaż kobido będzie świetnym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy pragną polepszyć wygląd swojej skóry, jak i dla tych, którym po prostu zależy na odprężeniu i zrelaksowaniu się. Technika ta działa bowiem na całe nasze ciało. Starsze osoby pokochają ten masaż za zredukowanie widoczności oznak starzenia, za to dla młodszych osób będzie to idealna okazja, aby ujędrnić i odżywić skórę. Pamiętajmy, aby i po masażu, gdy już wrócimy do domu, zadbać o swój komfort. Przydatny okaże się w tym specjalnie dopasowany materac, tak jak na przykład materac SleepMed Supreme Plus, który gwarantuje niezwykłą wygodę, a do tego wspiera prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Jego ofertę znajdziesz tutaj: https://sleepinghouse.pl/materace/309-sleepmed-supreme-plus.html. Leżąc na takim podłożu, możemy być pewni, że i w zaciszu własnego domu poczujemy się niezwykle komfortowo.

Nie bójmy się próbować nowych rzeczy – ta zasada będzie miała zastosowanie i w przypadku wyboru usług salonów spa czy wellness. Decydując się na coś nowego, możemy zostać mile zaskoczeni! Świetnym pomysłem może być wybór masażu kobido, który korzystnie wpłynie na naszą skórę, a do tego umożliwi prawdziwy wypoczynek.

Sprawdź: Co wziąć pod uwagę wybierając materac 120×200? Oto ranking 9 produktów

 

SleepMed Supreme Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: Embe Poznań Sp. z o.o.
ostrzeżenie