Komfortowy sen jest ważny już od pierwszych dni życia! Kluczowe jest, aby materace, na których śpią nasi najmłodsi były rzeczywiście odpowiednio dopasowane do ich potrzeb. Jaki to zrobić? Dzisiaj wskażemy najlepsze modele dla dzieci: zarówno dla tych starszych, jak i młodszych.

Materac dla dziecka – dlaczego jest ważny?

Nasze dzieci cały czas się rozwijają, w związku z czym potrzebują prawidłowego podparcia całego ciała. Jest to istotne już od pierwszych dni ich życia, ponieważ wtedy nawet około 20 godzin spędzają w łóżeczku. Ich delikatne ciało jest w tym czasie szczególnie narażone na powstawanie różnego rodzaju problemów, które mogą o sobie dać znać już na późniejszych etapach życia. Oczywiście również dla pociech w wieku przedszkolnym i szkolnym odpowiednia powierzchnia do snu jest bardzo istotna, ponieważ dzieci rosną, a także potrzebują się wysypiać: młodsi na ogół wymagają więcej snu niż dorośli, dlatego bardzo ważne jest, aby ich łóżka były po prostu wygodne! Dlatego właśnie pomożemy Ci znaleźć odpowiedni model, niezależnie od tego. czy masz w domu niemowlaka, przedszkolaka, a może nastolatka.

Materac dla niemowlaka

Dlaczego warto zwrócić uwagę na materace dla dziecka?Zacznijmy od tego, jaki materac wybrać do niemowlęcej kołyski. Po pierwsze podkreślmy, że nie może być on za miękki, z tego względu, że ciało dziecka będzie się w nim zapadać, co często skutkuje pojawiającymi się problemami z oddychaniem. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby był on zwyczajnie komfortowy. Dlatego jesteśmy przekonani, że naprawdę dobrze może sprawdzić się tutaj Hilding Kołysanka. Jego wypełnienie stanowi nowatorska pianka FlexiFoam. Jest ona elastyczna i plastyczna, jednocześnie ma strukturę, która sprawia, że dany produkt nie będzie zatrzymywał w swoim wnętrzu wilgoci, a także gwarantuje świetną wentylację. Ważną rolę odgrywa tutaj też mata kokosowa, która dodatkowo oddziałuje na twardość powierzchni, na jakiej śpi maluch, lecz również potęguje właściwości antyseptyczne produktu. Istotne są także pokrowce, które z łatwością możemy wyprać, co ułatwia utrzymanie higieny.

Materac dla starszych dzieci

Jak już zostało wspomniane, bardzo istotne jest, aby komfortowy sen zapewnić również starszym dzieciom. I tutaj właśnie warto jest zwrócić uwagę na Hilding Breakdance. Podobnie jak wcześniej wspomniany posiada on wypełnienie z pianki FlexiFoam, która w tym wypadku została wyprofilowana w siedem stref twardości. Warto dodać, że wskazany model ma aż dwie twardości, dzięki czemu zdecydowanie dłużej będzie służył naszym pociechom, ponieważ z łatwością dopasujemy powierzchnię do potrzeb dziecka, które przecież w okresie dorastania mogą szybko się zmieniać. Istotne jest, że pokrowiec, w którym został umieszczony – jest on odporny na tarcie, dzięki czemu szybko będziemy w stanie pozbyć się drobnych zabrudzeń.

Porządne materace dla dziecka? Bez wątpienia sprawdzą się tutaj wysokiej jakości modele Hilding, które zostały stworzone właśnie z myślą o najmłodszych.