Większość produktów z naturalnym wypełnieniem nie posiada właściwości antyalergicznych. Osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergeny są więc zmuszone zrezygnować z kołder i poduszek wypełnionych puchem i pierzem, które są tak zachwalane przez użytkowników, którzy mieli okazję ich wypróbować. Okazuje się jednak, iż nie każdy wsad składający się z naturalnych włókien jest dla nich nieodpowiedni.

Magiczne włókna alpak

To właśnie włókna alpak są magicznym wypełnieniem, które doskonale sprawdza się również w przypadku alergików i astmatyków. Wynika to z faktu, iż nie zawiera żadnych chemicznych dodatków oraz lanoliny, która przyciąga brud i zanieczyszczenia. Mimo tego, iż kołdra wypełniona włóknem alpaki jest produktem niepralnym, higiena snu jest zachowana na najwyższym poziomie. Niezaprzeczalnym atutem tego typu produktów jest również fakt, iż nie zatrzymują wilgoci, dzięki czemu dają uczucie suchości – są więc idealne między innymi dla osób, które cierpią z powodu nocnych potów. Włókno alpak jest pozyskiwane raz do roku, w maju – strzyżenie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym tego gatunku, a więc nie trzeba martwić się o jego negatywny wpływ na zdrowie i życie zwierząt. Runo jest następnie oczyszczane ręcznie i prane w ekologicznym mydle, bez dodatku środków chemicznych.

Gdzie kupić kołdrę z naturalnym wypełnieniem z alpaki?

Kołdry dla alergików z naturalnym wypełnieniem - czy to możliwe?Alergicy i astmatycy powinni zwracać szczególną uwagę zarówno na producenta, jak i dystrybutora wybranej kołdry. Zamawiając produkty z pewnych źródeł, ryzyko jakichkolwiek komplikacji maleje. Kołdry My Alpaca to zdecydowanie najlepszy wybór, który nie bez powodu zdobył tak wiele pozytywnych opinii. Filozofia firmy My Alpaca opiera się na głębokiej relacji człowieka z naturą. Ich produkty o niesamowitych właściwościach powstają w przedsiębiorstwie, w którym kultywuje się tradycję rzemiosła. Widać to niemal na każdym etapie produkcji – doświadczeni pracownicy wciąż korzystają z zabytkowej gręplarki oraz krosen do pikowania, które zostały wykonane na wzór niezawodnych sprzętów sprzed lat. Dystrybutorem, któremu warto zaufać jest Sleeping House – sklep ten dba o każdy szczegół, począwszy od wpłynięcia zamówienia, aż do dostarczenia paczki pod drzwi klienta.

Inne właściwości kołder My Alpaca

Firma niemal każdego dnia zdobywa pozytywne opinie od zadowolonych użytkowników.  W ofercie znajdują się zarówno modele letnie, zimowe, jak i całoroczne – różnią się od siebie gramaturą, która jest doskonale dostosowana do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz podczas konkretnej pory roku. Poza właściwościami hipoalergicznymi, do zalet zalicza się również:

  • Właściwości termoregulacyjne – są one tak doskonale dopracowane dzięki pochodzeniu alpak. Ich naturalne środowisko to andyjskie wyżyny, na terenie których pogoda zaskakuje. Zwierzęta te na przemian znoszą silny mróz i upały – właściwości ich runa zmieniają się więc zależnie od temperatury. Z tego też powodu kołdry wypełnione ich niesamowitym włóknem dostosowują się do zmian ciepłoty ciała osoby śpiącej.
  • Niezatrzymywanie wilgoci – uczucie suchości podczas snu znacząco poprawia komfort nocnego wypoczynku.
  • Trwałość, która sprawia, że tego typu wyroby są zakupem na lata.

Jak widać, nie tylko materac jest ważnym elementem wyposażenia łóżka. Kołdry również odgrywają szalenie istotną rolę, szczególnie dla alergików. Jeśli więc zależy Ci na śnie najwyższej jakości, wybierz kołdry My Alpaca.