Współczesny świat ma wiele problemów, jednak za największy uważa się zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Z każdym rokiem pogłębia się ono na skutek rozwój przemysłu. Na szczęście, coraz większa część społeczeństwa zaczyna to zauważać, przez co powstają liczne ruchy w kwestii dbania o środowisko. My sami też możemy coś zmienić, np. poprzez zainwestowanie w łóżko naturalne! Czym ono jest i jak wpływa na zdrowy sen?

Czym jest zdrowy sen? 

Człowiek ma coraz więcej problemów i obowiązków na głowie, przez co nie ma czasu na spokojny wypoczynek. Ciągły stres, niekomfortowe łóżko czy nieprawidłowa dieta przyczyniają się do osłabienia, a tym samym zmniejszenia naszej wydajności. Z uwagi na to, warto już dziś zadbać o zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci, zregenerowani i pełni pozytywnej energii. Polega on na zmianie kilku kwestii w swoim codziennym życiu, które korzystnie wpływają na jakość oraz długość wypoczynku. Najczęściej sprowadza się to do:

  • zdrowego odżywiania,
  • spożywania lekkostrawnej kolacji,
  • zwiększeniu aktywności fizycznej,
  • unikanie nikotyny, alkoholu i kofeiny.

Jednak najważniejszym czynnikiem jest tutaj odpowiednio skomponowane łóżko. W Wielu sypialniach najlepiej sprawdza się łóżko naturalne. A czym ono jest?

Łóżko naturalne, czyli jakie?Na co składa się łóżko naturalne? 

W trosce o naszą planetę oraz ekologiczne rozwiązania, które często korzystnie oddziałują na nasz organizm, coraz częściej decydujemy się na naturalne łóżko. Kwestia dotyczy nie tylko samej ramy, ale także najważniejszych elementów wyposażenia, takich jak materac, kołdra, poduszka czy pościel. Zatem, czym one się wyróżniają?

Materac naturalny 

Rewolucją na rynku materacy stał się materac naturalny. Jest to podłoże do spania, które jest w pełni biodegradowalne, a przy jego produkcji nie wydzielają się szkodliwe dla środowiska substancje. Jednak, jak wpływają na jakość i długość naszego snu? Otóż materac naturalny w swoim wnętrzu zawiera nowoczesne pianki, w których związki chemiczne zostały zastąpione w pełni ekologicznymi i naturalnymi olejami, np. olejem rycynowym. Dodatkowo zastosowano len i bawełnę organiczną w pokrowcach, które dodatkowo wyróżniają się oddychalnością i wyjątkową miękkością. Dzięki takiej budowie materac naturalny jest w stanie zagwarantować zdrowy sen każdemu. Warto również tutaj zaznaczyć, że jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała człowieka, tym samym wspierając kręgosłup i odpowiadając za regenerację mięśni.

Kołdra i poduszka naturalna

Zarówno kołdra, jak i poduszka naturalna odznaczają się identycznym wypełnieniem. Mogą być one pochodzenia naturalnego i występować w postać

  • puchu i/lub pierza kaczego,
  • puchu i/lub pierza gęsiego,
  • wełny, np. z alpaki.

Są to rozwiązania w pełni naturalne, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami termoizolacyjnymi. W ten sposób w czasie snu nie jesteśmy narażeni na wychłodzenie lub przegrzanie się. Co więcej, kołdra i poduszka naturalna świetnie sprawdzi się w niemalże każdej sypialni, jednak muszą na nią uważać alergicy.

Pościel naturalna

Zakup pościeli do spania to coś więcej, niż tylko wybranie odpowiadającego nam wzoru. Jak się okazuje, wybranie wysokiej jakości produkty pochodzenia naturalnego gwarantuje nam zdrowy i spokojny wypoczynek. Dzięki temu w ciągu dnia jesteśmy bardziej produktywni i cieszymy się lepszym samopoczuciem. Pościel z bawełny satynowej lub z wykorzystaniem innych materiałów, takich jak len czy jedwab odznacza się niezwykłą miękkością i przyjemnym wrażeniem otulenia w czasie snu. Co więcej, charakteryzuje się trwałością oraz prawidłową cyrkulacją powietrza, przez co mogą szybko usunąć nadmiar wilgoci ze skóry. Pościel naturalna, czyli wykonana z naturalnych materiałów znajduje się w niemalże każdym sklepie internetowym i stacjonarnym – wystarczy tylko wybrać idealny dla siebie rozmiar, kolor i rodzaj!

W dzisiejszych czasach mamy możliwość zakupienia wysokiej jakości produktów naturalnych, które korzystnie wpływają zarówno na jakość, jak i efektywność naszego wypoczynku. Pamiętajmy jednak, że każdy produkt, mimo identycznych właściwości, różni się takimi kwestiami, jak budowa czy rozmiar. Z uwagi na to należy odpowiednio dopasować je do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika.