Remont młodzieżowego pokoju często wiąże się z wieloma nieporozumieniami i różnicami zdań między rodzicami a dorastającą pociechą. Nastolatkowie często mają własną, odmienną wizję na temat tego, jak mają wyglądać ich cztery ściany. Warto im dać wolną rękę – przynajmniej w mniej znaczących kwestiach, takich jak wybór koloru ścian, czy dobór mebli. Jest jednak, coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagą – tą rzeczą jest materac.

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Ciało w okresie dojrzewania stale się zmienia. Znaczne skoki wzrostu i wagi są normalne, ale potrafią być bardzo uciążliwe. I nie chodzi tu tylko o konieczność częstej wymiany garderoby! Również materac dla nastolatka musi być do tego dostosowany – nieprzyjemne odkształcenia spowodowane nagłym wzrostem nacisków są absolutnie niepożądane. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby wybrane podłoże było dostosowane do takich sytuacji. Sen to bardzo istotny aspekt w życiu każdej dorastającej pociechy, ponieważ tylko udany nocny wypoczynek pomaga zmęczonemu ciału i pozwala mięśniom się zregenerować. Jest to bardzo istotne również dla psychiki – wielogodzinne zajęcia w szkole oraz odrabianie zadań domowych i nauka zaraz po powrocie do domu wbrew pozorom mogą naprawdę wykończyć. Aby mieć pewność, że dziecko każdego ranka budzi się zmotywowane i wypoczęte, zdecyduj się na zakup któregoś z poniższych modeli.

Materac piankowy dostosowany do potrzeb każdego nastolatka

Materace dla nastolatka o niepowtarzalnym designieElastyczność i plastyczność to dwie cechy, które koniecznie muszą określać idealny materac dla nastolatka. Hilding Funky to produkt, który właśnie taki jest – w jego wnętrzu znajdują się dwie warstwy innowacyjnej pianki poliuretanowej FlexiFoam. Każda z nich posiada nieco inną twardość, dzięki czemu użytkownik otrzymuje możliwość wyboru spośród dwóch poziomów komfortu i dopasowywania podłoża do swoich indywidualnych preferencji. Niewątpliwą zaletą jest podzielenie wyrobu na siedem zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają indywidualne podparcie każdej części ciała. Stopień twardości na danym obszarze zależy od siły nacisku w tym konkretnym miejscu. Na uwagę zasługuje również fakt, iż wszystkie materiały zastosowane w produkcji materaca są bezpieczne dla zdrowia. Nie zawierają szkodliwych substancji i nie wywołują alergii, a co za tym idzie – nie podrażniają delikatnej i wrażliwej skóry. Ta cecha sprawia, że model Hilding Funky wspaniale sprawdzi się również w sypialni u alergika.

Wysoka jakość w przystępnej cenie

Zrozumiałe jest to, że materac dla nastolatka nie powinien być bardzo drogi. Hilding Breakdance to namacalny dowód na to, że przystępną cenę da się połączyć z wysoką jakością wykonania. Podobnie jak poprzednik, charakteryzuje się odwracalnością oraz siedmioma strefami twardości. Warto wspomnieć, że regularna zmiana stron zapewnia odpowiednią wentylację i znacząco zwiększa trwałość wyrobu! Osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergeny tym bardziej powinny się pochylić właśnie nad tym modelem. Materac otrzymał certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który jest wiodącym światowym znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Decydując się na ten produkt nie trzeba się martwić o szkodliwe substancje znajdujące się wewnątrz tkaniny.

Oba modele mają jeszcze jeden ogromny plus – wyglądają świetnie i jesteśmy pewni, że idealnie dopasują się do każdego młodzieżowego pokoju. Ciekawy, młodzieżowy nadruk to coś, co z pewnością przyciągnie wzrok nastolatka, a niesamowite właściwości zostaną docenione już po kilku dniach. Nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i zapewnij swojemu dorastającemu dziecku to, co najlepsze!