Zdrowy sen to nic innego, niż budzenie się pełne sił oraz w dobrym humorze. Aby było to możliwe, naszym wypoczynek musi być wysokiej jakości oraz odpowiedniej długości. Na te dwie kwestie wpływa wiele czynników, w tym odpowiednio skomponowane łóżko, które zostało wyposażone w materac z naturalnym wypełnieniem oraz poduszkę. 

Materace naturalne – innowacyjne rozwiązanie dla każdego!

Absolutną nowością na współczesnym rynku są ekologiczne materace naturalne. Na pozór ich wnętrze nie różni się od innych – w końcu znajdują się tam sprężyny lub/i pianka. Jednak, jak się okazuje, to właśnie w niej tkwi cały sekret. Oprócz tego, że wykorzystane przy produkcji materiały w 100% nadają się do recyklingu, to sztuczne związki chemiczne zastąpiono olejem rycynowym lub sojowym. W ten sposób każdy model, w tym materac naturalny 140×200 zapewnia działanie:

  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwbólowe,
  • nawilżające.

Materace lateksowe – budowa i właściwości

Materace do spania pochodzenia naturalnego - czym są i jak wpływają na jakość snu?Innym typem ekologicznych podłoży do spania jest materac lateksowy 120×200. Jego wnętrze, czyli pianka lateksowa składa się najczęściej z lateksu naturalnego połączonego ze sztucznym. Gwarantuje to otwartokomórkową strukturę, ułatwiającą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, dzięki czemu zgromadzona wilgoć i ciepło są szybko usuwane. Przekłada się to na tworzenie niekorzystnych warunków do rozwijania się pleśni i bakterii, a także zapobiega gromadzeniu się kurzu, co w gwarantuje użytkownikowi właściwości antyalergiczne. Ponadto materac lateksowy wyróżnia się:

  • elastycznością,
  • trwałością,
  • sprężystością.

Zwiększ komfort i wyposaż swoją sypialnię w poduszkę

Mało kto wyobraża sobie komfortowe łóżko bez poduszki. Jest to charakterystyczny przedmiot, który odpowiada za prawidłowe wsparcie górnych partii ciała – głowy, barków i kręgosłupa w odcinku szyjnym. W ten sposób zapobiega nadmiernemu napinaniu się mięśni, zapewniając im, zresztą podobnie jak materac, całkowitą regenerację. Na rynku poduszka do spania wyróżnia się pod niemalże każdym względem, w tym rozmiarem. Dostępna jest w kilku wariantach – standardowym 70×80 lub mniejszym – 40×40. Oprócz tego odznacza się zróżnicowanym wypełnieniem, gdyż wyróżnić tutaj można:

  • wełnę z alpaki lub gęsi puch, czyli wsad naturalny,
  • włókna silikonowe, czyli wsad syntetyczny
  • piankę termoelastyczną, czyli wsad piankowy.

Sen to czynność fizjologiczna, która zajmuje średnio osiem godzin dziennie. Z uwagi na to, warto już dziś zainwestować w wysokiej jakości podłoże do spania, takie jak materac oraz poduszkę. W ten sposób poprawimy jakość i komfort wypoczynku.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/