Materac to specjalnie stworzona konstrukcja, która została opracowana w celu zagwarantowania spokojnego i zdrowego wypoczynku w pozycji leżącej. Dla każdego z nas może mieć inne cechy oraz właściwości. A jaki materac będzie najlepszy dla dorastających nastolatków? 

Materac Fit.4.Sleep dla nastolatków – dlaczego warto w niego zainwestować? 

Nastolatki większość swojego czasu poświęcają na naukę, przez co w dużej mierze prowadzą siedzący tryb życia. Siedzenie w szkolnych ławkach, odrabianie lekcji i bierny wypoczynek przed telewizorem lub komputerem często przyczynia się do problemów z kręgosłupem. Z uwagi na to, warto nie tylko zachęcić swoje dzieci do aktywnej formy spędzania czasu, ale także wyposażyć ich sypialnię w komfortowe podłoże do spania, takie jak wysokiej jakości materace Fit.4.Sleep. Do jego najważniejszych funkcji należy przede wszystkim prawidłowe wsparcie wciąż kształtującego się kręgosłupa. Oprócz tego gwarantują długi, spokojny i zdrowy wypoczynek, który odbywać się może zarówno na produktach węższych, takich jak materace 80×200 lub szerszych – 120×200 czy też 140×200 cm. Zatem, jakie jeszcze cechy powinno mieć dobre podłoże do spania dla nastolatka?

Czym wyróżniają się materace Fit.4.Sleep? 

Materace Fit.4.Sleep idealne dla nastolatków! Sprawdź, czym się wyróżniająMaterace Fit.4.Sleep odznaczają się licznymi cechami oraz właściwościami, które w korzystny sposób wpływają na sen dorastającego dziecka. Wśród nich wyróżnić można:

  • antyalergiczne i higieniczne wypełnienie, które nie nasila alergii,
  • optymalną wentylację, umożliwiającą całkowite odparowanie wilgoci,
  • siedem stref twardości, pozwalających na prawidłowe dopasowanie się do ciała użytkownika,
  • szeroka gama rozmiarów, wśród których znajdują się, chociażby materace 90×200, 100×200 lub 180×200 cm,
  • dwie twardości, gwarantujące najlepsze dopasowanie się do aktualnej wagi i preferencji dziecka.

Materace Fit.4.Sleep – skutki nieprawidłowego dopasowania do nastolatka

Niestety, nawet najlepsze materace Fit.4.Sleep, jeśli nie są prawidłowo dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji nastolatka, mogą w negatywny sposób wpływać na jakość i efektywność wypoczynku. Co więcej, zbyt miękka lub twarda powierzchnia w niekorzystnie wpływa na wciąż kształtujący się kręgosłup, przyczyniając się do powstawania wad postawy lub pogłębiania już istniejących. Z uwagi na to warto pamiętać, aby przy wyborze wziąć pod uwagę:

  • wagę i wzrost dziecka,
  • rodzaj preferowanego wypełnienia,
  • stan zdrowia, w tym alergie.

Młody człowiek na sen powinien przeznaczać 8-9 godzin dziennie. W ten sposób, jako rodzice zadbamy nie tylko o prawidłowe funkcjonowanie dziecka w ciągu dnia, ale także jego lepsze samopoczucie. Dlatego już dziś zdecydujmy się na produkty od Fit.4.Sleep!