Producenci artykułów sypialnianych prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to nowszych, innowacyjnych rozwiązań. W ofercie marki SleepMed możesz znaleźć poduszkę, która jest wykonywana z zastosowaniem włókna węglowego. Czym charakteryzuje się ten materiał i w jaki sposób może podnieść jakość Twojego snu?

Czym jest włókno węglowe?

Włókno węglowe to materiał o bardzo wysokiej wytrzymałości i lekkości, który składa się głównie z atomów węgla. Jest to rodzaj materiału kompozytowego. Proces produkcji włókien węglowych jest skomplikowany i wymaga termicznej obróbki prekursora, najczęściej poliakrylonitrylu (PAN), włókna celulozowego lub innych substancji organicznych bogatych w węgiel. Włókna te są następnie poddawane procesowi karbonizacji w wysokich temperaturach, co prowadzi do usunięcia niemal wszystkich innych pierwiastków, pozostawiając czysty węgiel. Proces ten może również obejmować dodatkowe etapy, takie jak grafityzacja, w celu zwiększenia stopnia krystaliczności i wytrzymałości włókien.

Czym charakteryzuje się włókno węglowe? Jest to jedno z najbardziej wytrzymałych materiałów dostępnych obecnie, o wyjątkowej sztywności i odporności na rozciąganie. Jednocześnie jest bardzo lekkie oraz odporne na działanie wielu substancji chemicznych. Może zarówno przewodzić prąd, jak i pełnić funkcję izolacyjną. Jest to zależne od rodzaju obróbki.

Poduszki z włókna węglowego. Obniż napięcie mięśniowe!Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, włókno węglowe znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, motoryzacyjny. W ostatnich latach zaczęto też wykorzystywać ten materiał także w produkcji poduszek i artykułów sypialnianych.

Włókno węglowe w przemyśle sypialnianym

Włókno węglowe w przemyśle sypialnianym może być wykorzystywane w różnorodny sposób, przynosząc korzyści w zakresie komfortu, wytrzymałości i higieny snu. Podczas kontaktu ze skórą ma miejsce zjawisko jonizacji. Jego główną funkcją jest absorpcja i uwalnianie ładunków elektrycznych. Dzięki takiemu działaniu użytkownicy mogą skutecznie pozbywać się napięć i nadmiernego stresu.

Producenci stosują różnorodne rozwiązania. Czasem z zastosowaniem włókna węglowego wykonywane są wypełnienia poduszek czy kołder, a innym razem jedynie pokrowce. Jest to tworzywo na tyle uniwersalne, że daje duże pole do popisu i spełnia swoją funkcję w różnorodnych formach.

Włókno węglowe może być wykorzystywane w przemyśle sypialnianym na rozmaite sposoby. Przynosi korzyści w zakresie higieny, wytrzymałości, a także komfortu, który jest kluczowy dla zdrowego snu.

Poduszka SleepMed z włóknem węglowym

Poduszka SleepMed Supreme Pillow została wykonana z carbonu. Jest to pianka wykończona włóknami węglowymi. Stanowi doskonały wybór w szczególności dla osób, które na co dzień zmagają się z wysokim poziomem stresu w swoim życiu. Poduszka eliminująca wszelkie ładunki elektryczne skumulowane na powierzchni ludzkiego ciała wspiera relaks i regenerację podczas snu. Wypoczynek jest dzięki temu głębszy i zdecydowanie bardziej efektywny.

Jednak zawartość włókien węglowych w składzie nie jest jedynym atutem tej poduszki. Jakie są pozostałe cechy, które świadczą o tym, że spełni ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób?

  • Kształt poduszki SleepMed Supreme Pillow jest ergonomiczny. Specjalne wyprofilowanie zapewnia efektywne podparcie całego odcinka szyjnego kręgosłupa i sprzyja utrzymywaniu prawidłowej postawy przez całą noc.
  • Idealne dopasowanie maksymalizuje fakt, iż wkład poduszki wykonano z pianki termoelastycznej. Reakcja na ciepło pozwala wypełnieniu dopasować się indywidualnie do każdego użytkownika.
  • Konstrukcja poduszki zapewnia efektywną wentylację i skutecznie odprowadza wilgoć. Dzięki temu wewnątrz nie gromadzą się roztocza, bakterie i szkodliwe mikroorganizmy. Jest więc dobrym wyborem dla alergików.

Inne innowacje od marki SleepMed

Zastosowanie włókna węglowego to tylko jeden z doskonałych pomysłów, jakie marka SleepMed oferuje swoim użytkownikom. Jakie są inne innowacje warte uwagi? Wspomnieć należy przede wszystkim o technologii Airforce. Polega na charakterystycznych, wielostrefowych nacięciach pianki, które maksymalizują obieg powietrza we wnętrzu materaca. System ten znajduje się m.in. w piance FlexiFoam oraz VPPHR. Stanowią one podstawę konstrukcji modeli m.in. z linii SleepMed Standard.

SleepMed to także sprężyny typu Multi. Stanowią przejaw nowoczesnego wykorzystania sprężyn kieszeniowych. Pracują w pełni niezależnie od siebie nawzajem. Wypełnienia, w których są wykorzystywane, cieszą się uznaniem wśród osób poszukujących amortyzacji i elastyczności, połączonych z odpowiednią wentylacją.

Flagowym rozwiązaniem od marki SleepMed jest regulacja twardości. Materace posiadają warstwy, które można zamieniać miejscami. Dzięki temu każdy użytkownik posiada minimum 4 możliwości. W przypadku modeli o wyższym standardzie opcji może być nawet 6!

Wszystkie produkty od marki SleepMed są starannie wykonane i zapewniają użytkownikom zdrowy sen. Szczególną uwagę warto poświęcić poduszkom z włókna węglowego, dzięki którym można pozbyć się napięcia i nadmiaru stresu. Wybierz SleepMed Supreme Pillow i ciesz się komfortem każdej nocy.

wyrób medycznySleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.