Niezwykle bogata oferta produktów wyposażenia sypialni pozwala każdemu użytkownikowi wybrać model, który będzie dla niego odpowiedni. Coraz więcej zwolenników zyskują w ostatnim czasie materace sprężynowe, które mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem również w Twoim domu.

Materac sprężynowy, czyli jaki?

Na zakup materaca sprężynowego często decydują się miłośnicy klasycznych rozwiązań. W modelach tego typu podstawą są różnego rodzaju sprężyny, które w nowszych podłożach do snu pracują całkowicie niezależnie od siebie. Nie należy kojarzyć tego typu produktów z wyrobami, które były jedynymi dostępnymi opcjami jeszcze kilka lat temu. Dziś czasy się zmieniły, a nowoczesne technologie pozwalają na zastosowanie rozwiązań, o których do niedawna nawet się nie śniło. Za amortyzację działania sprężyn w materacach odpowiadają pianki, czyli surowce szybko rozwijające się. Dobrze skomponowane warstwy wypełnienia to gwarancja niesamowitego komfortu użytkowania i wielu lat bez jakichkolwiek odkształceń.

Czy wiesz, że materac sprężynowy to doskonałe rozwiązanie do Twojej sypialni?Zalety materaców sprężynowych

Odpowiednia liczba sprężyn i nowoczesne rozwiązania sprawiają, że materace sprężynowe minimalizują drgania i zapewniają uginanie się materaca jedynie w tych miejscach, na które są wywierane naciski. Nowoczesne podłoża do snu zbudowane na bazie sprężyn cechują się niezwykłą sprężystością, odpornością na eksploatację i tolerancją na zróżnicowany ciężar. To doskonałe rozwiązanie dla osób o nieco większej masie ciała, dla sportowców, a także dla par (również tych o dużej różnicy wagowej).

Jaki model wybrać?

Śpisz w pojedynkę? Jeśli tak, koniecznie wybierz materac sprężynowy 90×200! Jest to rozmiar, na którym z pewnością się wyśpisz, a który nie zajmie dużo miejsca w Twoim pokoju. Ponadto, podłoża do snu o takich wymiarach są zdecydowanie tańsze niż większe propozycje. Jeśli jednak poszukujesz łóżka dla dwóch osób, warto zwrócić uwagę na materace od 140 cm szerokości wzwyż – przyjmuje się, że na jednego użytkownika należy przeznaczyć minimum 70 cm. Wśród godnych uwagi modeli wymienia się między innymi Hilding Pasodoble, czyli materac o dużej twardości, z utwardzeniem pod postacią maty kokosowej. Sprężyny kieszeniowe zastosowane w tym modelu doskonale dopasowują się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Opcją dostępną w bardzo przystępnej cenie jest z kolei Hilding Step, który doskonale sprawdza się w sypialniach u seniorów oraz alergików.

Materac sprężynowy to doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na przespanej nocy i przyjemnym poranku. Jeśli należysz do tej grupy, czym prędzej dowiedz się, jakie modele są aktualnie dostępne, oraz co sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/