Na rynku akcesoriów sypialnianych pojawia się coraz więcej nowości, które są dostosowane do zmieniających się potrzeb nie tylko konsumentów, ale i środowiska. Dobrym przykładem są tutaj między innymi materace naturalne, które nie tylko gwarantują użytkownikowi zdrowy i spokojny sen każdej nocy, ale także są produkowane w zgodzie z ekosystemem. Jakie zatem właściwości posiadają tego typu produkty?

Materace naturalne a modele tradycyjne

Coraz chętniej wybieraną grupą produktów do sypialni są materace naturalne – czym one jednak różnią się od tradycyjnych modeli? Przede wszystkim zastosowane wewnątrz pianki nasączone są naturalnymi olejkami, które zastępują sztuczne związki chemiczne i nadają powierzchni wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Większość tego typu modeli wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwalergiczne. Również komponenty wykorzystane do budowy materacy ekologicznych sporo się różnią od tych tradycyjnych. Przykładowo większość użytych do produkcji surowców nadaje się do ponownego przetworzenia, a ich wysoka jakość daje użytkownikowi gwarancję komfortowego i zdrowego wypoczynku przez wiele lat – bez obaw o utratę pierwotnych cech produktu czy odkształcenia powierzchni. Na uwagę zasługuje także pokrowiec – w modelach naturalnych stosowane są tylko sprawdzone tkaniny, takie jak len czy bawełna organiczna, które doskonale absorbują wilgoć, a także zapewniają swobodny obieg powietrza, ograniczający namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Poznaj model Hilding Bora

Hilding Bora przyjazny dla środowiska, czyli czym wyróżniają się materace naturalneDoskonałym przykładem materaca naturalnego jest Hilding Bora, który wyróżnia się wieloma właściwościami, mającymi dobroczynny wpływ na cały organizm. W jego wnętrzu możemy znaleźć:

  • piankę termoelastyczną ViscoBio nasączoną olejem rycynowym – ta warstwa idealnie reaguje na ciepło ciała użytkownika, zapewniając nie tylko odpowiednie podparcie, dogłębną regenerację mięśni czy poprawę krążenia, ale także pozwala utrzymać optymalny komfort termiczny przez całą noc bez przegrzewania się.
  • piankę wysokoelastyczną HR Bio nasączoną olejem sojowym – znajduje się ona w środku materaca i wyróżnia się między innymi redukcją nacisku punktowego czy też doskonałą wentylacją.
  • piankę FlexiFoam Bio nasączoną olejem sojowym – stanowi ona podstawę modelu Hilding Bora. Jest to twarda pianka, zapewniająca stabilne podparcie dla całej sylwetki – w tym kręgosłupa. Dzięki specjalnym nacięciom powierzchnia została wyprofilowana w 7 zróżnicowanych stref twardości, odpowiadającym potrzebom poszczególnych partii ciała.

Dla kogo sprawdzi się Hilding Bora?

Połączenie aż 3 typy pianek we wnętrzu Hilding Bora sprawia, że użytkownik ma gwarancję nie tylko zdrowego, ale i komfortowego snu każdej nocy. Ze względu na naturalne komponenty, a także optymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu ograniczający namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, model ten sprawdzi się przede wszystkim w sypialni alergików. Z kolei za sprawą doskonałej sprężystości i elastyczności powierzchni, wpływającej na efektywną regenerację całego organizmu oraz dogłębne rozluźnienie mięśni, produkt ten będzie idealnym wyborem dla osób aktywnych oraz uprawiających sport. Hilding Bora to także dobra opcja dla par – nawet tych o dużej różnicy w wadze.
Kupując materac do swojej sypialni, warto rozważyć zakup modelu naturalnego, ponieważ jest to nowoczesny produkt, który nie tylko zapewnia maksymalny komfort wypoczynku, ale także został wytworzony w zgodzie z ekosystemem.

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/