Każdy z nas ma mniejsze lub większe marzenia. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, dlaczego dużo o nich mówimy, ale nie podejmujemy żadnych działań do ich realizacji? Zazwyczaj brakuje nam planu oraz odwagi. Oto kilka wskazówek, dzięki którym przestaniemy żyć marzeniami i zaczniemy je realizować!

Określ swoje cele

Zanim zaczniemy działać, usiądźmy z zeszytem i zastanówmy się, jaki jest cel naszego marzenia. Zapiszmy to, uwzględniając wszelkie kroki, które musimy podjąć, aby to osiągnąć. Pamiętajmy, aby były one konkretne, osiągalne, realistyczne i odpowiednio zdefiniowane w czasie.

Zastanów się, co by się stało, jeśli…

Marzenia mogą być większe lub mniejsze i dlatego warto poważnie rozważyć różne scenariusze. Zastanówmy się, co by było, gdybyśmy zaczęli realizować nasz pomysł, nasze marzenia teraz? A co za 3 czy 5 lat? Czas to pojęcie względne, dlatego warto zadać sobie pytanie, co jeśli zrealizujemy to teraz, czy zależy od tego nasze życie lub co by się stało, jeśli w ogólne odpuścimy sobie tę kwestię.

Znajdź osoby pozytywnie zakręcone

Nie zawsze nasi znajomi będą podzielać pozytywne podejście do danego marzenia czy pomysłu. Zróbmy zatem wszystko, aby ich podejście nie zniechęciło nas to ich realizacji! Czasem największe wsparcie znajdujemy w obcych nam osobach, które są „pozytywnie zakręcone”.

Jak przestać żyć marzeniami i zacząć je realizować?Bądź wytrwały i zdeterminowany

Nie ma co ukrywać – realizacja marzeń często wymaga wytrwałości oraz ogromnej determinacji. Być może nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, a pojawiające się na drodze trudności zmusza nas do zastanowienia się, czy w ogóle chcemy dalej realizować swoje marzenia. Warto tutaj się nie poddawać i mieć na uwadze, że wiele znanych osób sukcesu zawdzięcza m.in. swoją karierę wytrwałości.

Rzuć sobie wyzwanie

Brak motywacji do realizacji marzenia? Jedna z opcji może być połączenie pomysły z czymś ambitnym! Tutaj mamy do czynienia m.in. ze zwiększeniem jego zasięgu lub poziomu trudności. Możemy, chociażby zrealizować to w pół roku zamian w rok.

Ustal sobie termin

Marzenia powinny mieć datę realizacji, gdyż w ten sposób mamy sporą motywację do ich realizacji. Taką datę można zapisać w telefonie lub kalendarzu, który wisi na ścianie. Pamiętajmy jednak, aby było to realne i dopasowane do naszego stylu życia.

Nie skacz na głęboką wodę

Każdy z nas ma mniejsze lub większe marzenia. Jeśli nasz pomysł jest ogromny i przytłaczający, to warto podzielić go na kilka mniejszych etapów. Rzucanie się od razu na głęboką wodę może być zniechęcające, a w ten sposób unikniemy porażki lub szybkiego zniechęcenia się do dalszego realizowania marzenia.

Pamiętaj o dobrej zabawie

Realizacja marzeń wiąże się z ekscytacją. Zachowajmy tę radość, gdyż z pewnością będzie ona elementem napędzającym do dalszego działania. Poza tym nie tylko spełnienie marzeń powinno nas cieszyć, ale także każdy krok przybliżający do tego.

Zadbaj o swoje samopoczucie

Nasze samopoczucie w znaczący sposób przekłada się na chęci do działania. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj zdrowy i spokojny sen. Można o niego zadbać na wiele sposobów, w tym poprzez wygodny materac www.sleepinghouse.pl/134-materace-90×200  lub inne akcesoria sypialniane, takie jak poduszka czy kołdra. Nie zapominajmy również o zbilansowanej diecie oraz aktywności fizycznej!

Stwórz plan realizacji

Bardziej skomplikowane marzenia wymagają opracowania dokładnego planu, który przybliża nas do celu. Warto jednak mieć więcej niż jedną ścieżkę działania, które będą tzw. kołem ratunkowym. Poza tym nie ma nic złego w posiadaniu planu A, B, C czy nawet D.

Ucz się przez doświadczenie

Doświadczenie to nasz najlepszy przyjaciel. Z uwagi na to nie bójmy się popełniać błędów! To właśnie na nich będziemy mogli się uczyć oraz wyciągać wnioski. W ten sposób będziemy mogli w przyszłości uniknąć pomyłek i szybciej osiągnąć to, czego chcemy!

Zadbaj o wspierające otoczenie

Nasi najbliżsi nie musi fascynować się lub podzielać naszych marzeń. Jednak zadbajmy o to, aby w pełni popierali nasze działania, chcieli o nich słuchać oraz dadzą nam całkowite wsparcie.

Ciągłe rozmawianie o marzeniach nie sprawi, że się spełnią. Zamiast co roku, np. w sylwestra, robić listę planów, które i tak nie dojdą do skutku, zacznijmy działać. Wystarczy tylko, że zebrać w sobie odwagę i zrobić ten pierwszy, ale jakże ważny krok!

Przeczytaj także:

  1. Zdrowy sen dziecka – na co zwrócić uwagę?
  2. Materac i pościel na lato – co najlepiej wybrać na upalne noce?
  3. Jak wybrać idealną poszewkę na kołdrę i poduszkę?