Tatuaże od wieków fascynują ludzi na całym świecie, pełniąc najczęściej ozdobną lub symboliczną rolę. Niezależnie od tych dwóch wytycznych, istnieją pewne miejsca na ciele, które cieszą się nieustającą popularnością wśród osób decydujących się na zdobienie swojej skóry. Wybór odpowiedniego miejsca na tatuaż może być równie ważny, co sam wzór, wpływając na ostateczny efekt całego dzieła na skórze. W tym artykule przyjrzymy się najczęściej tatuowanym miejscom na ciele, zastanowimy się, dlaczego te partie ciała cieszą się tak dużą popularnością, oraz jakie wzory najlepiej pasują do konkretnych obszarów skóry. Niezależnie od tego, czy jesteś już posiadaczem tatuaży, czy dopiero rozważasz zdobienie swojego ciała, to informacje zawarte w tym artykule pomogą Ci lepiej zrozumieć tę fascynującą formę sztuki i samowyrażenia. Serdecznie zapraszamy do dalszej fascynującej lektury!

Jakie miejsca na ciele są najczęściej tatuowane?

Miejsca na ciele, które są najczęściej tatuowane, różnią się oczywiście w zależności od osobistych preferencji oraz od mody tatuażowej w danym okresie czasu. Niemniej jednak istnieją pewne obszary, które od dawna cieszą się dużą popularnością wśród osób decydujących się na tatuaże. Oto kilka z tych najczęściej tatuowanych miejsc:

Ręce, przedramiona i ramiona

Tatuaże na rękach, przedramionach i ramionach są jednymi z najbardziej widocznych i popularnych. Mogą to być małe wzory na dłoniach lub bardziej rozbudowane kompozycje na całych przedramionach czy ramionach. Bardzo popularne są również tzw. “rękawy”, czyli wytatuowane całe ręce. Dla wielu osób tatuaże na rękach stanowią sposób wyrażania siebie i przyciągają uwagę innych. Tatuaże na rękach, przedramionach i ramionach są również mało bolesne, dlatego tak wiele osób decyduje się na tatuowanie wzorów właśnie na tych częściach ciała.

Nadgarstki

Tatuaże na nadgarstkach są subtelne i często mają znaczenie osobiste lub symboliczne. Mogą to być drobne symbole, daty lub cytaty, które mają szczególne znaczenie dla ich posiadacza. Nadgarstki również należą do mało bolesnych miejsc, jeśli chodzi o wykonanie tatuażu, dlatego, jeśli obawiasz się bólu, to koniecznie wybierz właśnie nadgarstki.

Kark

Tatuaże na karku są coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród osób młodego pokolenia. Mogą one być zarówno małe i dyskretne, jak i większe i bardziej ozdobne. Kark należy już do bardziej bolesnych miejsc, jeśli chodzi o robienie tatuażu, więc koniecznie zastanów się wcześniej, czy jesteś w stanie wytrzymać taki dyskomfort.

Jakie miejsca na ciele są najczęściej tatuowane?Żebra

Tatuaże na żebrach są często wybierane przez osoby, które chcą bardziej prywatnej i ukrytej formy ozdoby ciała. Są one często bardziej bolesne, ale efekt końcowy może być wyjątkowo atrakcyjny. Na żebrach wykonywane są częściej większe tatuaże, ponieważ znajduje się na nich sporo miejsca.

Łydki i uda

Całe nogi, zarówno łydki, jak i uda, są bardzo popularnymi miejscami na zrobienie sobie tatuażu. Jest to doskonały wybór zwłaszcza dla osób, które lubią duże projekty. Nogi oferują naprawdę dużo miejsca, a dodatkowo skóra jest gładka, co jest również wygodne dla osoby wykonującej tatuaż. Wzory wykonywane właśnie w tych miejscach są dość bolesne, ale efekt końcowy jest tego wart!

Klatka piersiowa

Tatuaże na klatce piersiowej dotyczą zwłaszcza mężczyzn, lecz kobiety również dość często robią sobie tatuaże w tym miejscu, a dokładniej między piersiami. Męska klatka piersiowa jest płaska i szeroka, co daje duże możliwości wykonania pięknego i ozdobnego tatuażu. Klatka piersiowa jest dość bolesnym miejsce, jeśli chodzi o wykonywanie tatuażu oraz nieco stresującym, ponieważ podczas robienia wzoru, musimy oddychać, co sprawia, że pierś się podnosi. Możemy obawiać się, że poprzez takie działanie, wzór będzie krzywy lub tatuator nie podoła zadaniu, ale musimy Cię uspokoić! Doświadczeni tatuażyści świetnie sobie poradzą i nawet nie zauważysz, kiedy piękny tatuaż już będzie zdobił Twoją skórę!

Plecy

Tatuaże na plecach mogą być jednymi z największych i najbardziej rozbudowanych projektów, które można umieścić na ciele. Ze względu na obszar, który oferują, pozwalają na tworzenie imponujących, szczegółowych, i artystycznie rozbudowanych wzorów, więc jeśli jesteś osobą marzącą o takim wzorze, to koniecznie wybierz plecy! Ten obszar jest dość bolesny, zwłaszcza w okolicach kręgosłupa, ale dla pięknego wzoru da się to wytrzymać. Na plecach najczęściej pojawiają się duże realistyczne kompozycje, które potrafią zaprzeć dech w piersiach.

Szyja

Niektóre osoby decydują się na tatuaż na szyi. Są one już bardzo bolesne ze względu na cienką skórę, a jednocześnie bardzo efektowne. Tatuaże na szyi są już bardzo widoczne i trudniej je zakryć jakimś ubraniem, dlatego przed ostateczną decyzją, warto się bardzo mocno nad tym zastanowić.

Cały etap tatuowania jest bardzo wyczerpujący dla organizmu, dlatego warto po dłuższej sesji, porządnie odpocząć. W tym celu polecamy zakupić dobrej jakości materac, np. model Hilding Nevada, który jest wykonany ze sprężyn Multipocket, pianki HR Bio oraz z blatu naturalnego lateksu. Całość sprawia, że materac jest średnio twardy i doskonały dla wielu osób. O tym konkretnym modelu oraz innych materacach marki Hilding dowiesz się pod tym linkiem: https://hilding.pl/, dlatego serdecznie zapraszamy do klikania!