Urządzasz sypialnię i przyszedł czas na łóżko? Doskonale! Jeśli się okazało, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby wybrać rozmiar 120 cm szerokości – to mamy dla Ciebie krótki poradnik jak dobrać poprawnie materac i o czym warto pamiętać przy jego zakupie. Zdajemy sobie sprawę, że zakup zdrowego materaca d snu to poważna inwestycja na lata, dlatego chętnie pomożemy Ci podjąć decyzję.

Jak dobrze dobrany materac do łóżka może poprawić Twój sen?

Jeśli właśnie szukacie materaca o rozmiarach 120×200 cm do swojego łóżka to świetnie trafiliście. Na początek, usystematyzujmy wiedzę. Materac o rozmiarach 120×200 cm to największy materac dla jednej osoby albo najmniejszy. dostępny materac dla dwóch osób.

Rozmiar 120×200 cm materaca sprawia, że dla jednej osoby zapewni bardzo dużo przestrzeni i polepszy komfort snu. Dla dwóch osób często jednak może okazać się za mały, dlatego powinniśmy używać go okazjonalnie, np. wtedy, gdy na noc zostają goście. Nie da się ukryć, że dobrze dobrany materac, dopasowany do naszego ciała sprawi, że nasz sen będzie znacznie bardziej komfortowy i regenerujący.
Hilding Anders - materace do spaniaDopasowany materac sprawia, że nasze ciało może swobodnie się zrelaksować po męczącym dniu, dodatkowo wszystkie nasze newralgiczne punkty, takie jak: szyja, ramiona, kręgosłup oraz miednica, nogi i mięśnie podpiera delikatnie, tak, aby w trakcie snu mogły się zregenerować. Sen ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu.

Któż z nas chociaż raz w życiu nie miał problemu z nieprzespaną nocą? Długotrwałe problemy ze snem prowadzą do poważnej degradacji naszego samopoczucia, jesteśmy dużo bardziej podatni na zmiany nastroju, brak koncentracji jak i brak chęci do życia oraz działania. Osoby, które mają źle dobrany materac bardzo często skarżą się na bezsenność, przebudzanie w środku nocy oraz brak energii po przebudzeniu.

Materac do łóżka – jakie rozmiary znajdziemy w sklepie?

W sklepie marki Hilding, czołowego producenta w branży na rynku materacy znajdziemy materac do łóżka 120×200 cm oraz wiele innych: większych jak i mniejszych rozmiarów. Z popularnych modeli możemy wyróżnić materac piankowy 120×200 cm Hilding Boogie, który wyróżnia się znakomitą elastycznością. Materac Hilding Boogie stworzony jest z wkładu, który jest wyprofilowany w aż siedmiu strefach podparcia dla naszego ciała. Dodatkowej sprężystości nadaje optymalna, lekko chłodząca pianka FloFoam, która jest wysokoelastyczna. Materac Boogie jest szczególnie polecany dla osób aktywnych fizycznie i sportowo.

Dla osób, które cierpią na liczne alergie oraz problemy z oddychaniem znajdziemy także materace lateksowe 120×200 cm. Materac Hilding Melody jest antybakteryjny i przeciwgrzybiczny. We wkładzie materaca znajdziemy specjalny blat lateksowy, który wspiera nasze ciało, aż w siedmiu punktach podparcia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują zdrowego i ciepłego otulenia ciała tuż przed snem. Dzięki temu będą mogły się cieszyć pełną regeneracją.

Materace o rozmiarach 120×200 cm są również przeznaczone dla młodzieży. Zatem, jeśli poszukujecie zdrowego, mocnego materaca dla waszej dorastającej pociechy to warto zastanowić się nad modelem Hilding Breakdance. Materac Breakdance zapewni niebywały komfort i elastyczność naszego ciała w trakcie snu, dzięki elastycznym piankom Flexifoam.

O czym pamiętać decydując się na zakup materaca do łóżka?

Jeśli właśnie zdecydowałeś się na zakup materaca do łóżka to bardzo ważne jest, aby przy wyborze nie tylko pamiętać o tym, aby wybrać odpowiedni rozmiar, ale także twardość materaca.
Miękki materac oznaczony to H1, który przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży, dorosłych o wadze poniżej 60 kg. Średnio miękki materac ma oznaczenie H2 i jest odpowiedni dla osób ważących od 60 do 80 kg. Na materacu średnio twardym/twardym o oznaczeniu H3 powinny spać osoby o wadze przekraczającej 80 kg, a na bardzo twardym H4 ‒ powyżej 100 kg.

Przy wyborze materaca powinniśmy samodzielnie wykonać prosty test – wystarczy położyć się na wybranym materacu w ulubionej pozycji oraz w pozycji na plecach z rękami za głową, aby sprawdzić czy mamy wystarczająco dużo miejsca na łóżku i czy jest nam wygodnie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrowym snem przez lata!