Nowoczesne materace zdecydowanie bardziej różnią się od tych, które większość osób zna. Widać to przede wszystkim na przykładzie materacy sprężynowych, które w czasie snu zachowują się w zupełnie inny sposób. Ponadto wyróżnić można materace z pozytywnym wpływem na kręgosłup, czyli tak zwanymi właściwościami prozdrowotnymi. Ale czy można połączyć niezwykle wygodny i sprężysty materac z właściwościami medycznymi? Oczywiście, że tak, a przykładem jest Hilding Makarena! 

Czym jest materac Hilding Makarena?

Hilding Makarena to niezwykły materac, który posiada status wyrobu medycznego w klasie I, a pozytywny wynik w restrykcyjnych testach oraz badaniach medycznych potwierdza tylko jego właściwości zdrowotne. Oznacza to, że:

  • zapewnia wysoki komfort użytkowania,
  • idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała,
  • umożliwia regenerację mięśni i stawów,
  • pozwala zachować prawidłowy przepływ krwi,
  • uśmierza ból związany z chorobami oraz schorzeniami kręgosłupa.

Dodatkowo materace do spania posiadać mogą certyfikat AEH, który potwierdza wysoką jakość produktu oraz mówi o tym, że materac spełnia szereg rygorystycznych wymogów odnośnie ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości. Jednak to nie wszystko, co można powiedzieć o materacu Hilding Makarena, ponieważ zaliczany jest on także do materacy sprężynowych. Z uwagi na posiadanie najwyższej jakości sprężyn, które zostały wykonane przy użyciu nowoczesnych technik i posadzone w pojedynczych kieszonkach, materac Hilding Makarena pracuje w sposób indywidualny i tylko w miejscu nacisku. W ten sposób zapewnia nie tylko wysoką elastyczność punktową, ale także zapobiega rozchodzeniu się drgań. Materace sprężynowe wyróżniają się niezwykłą trwałością dzięki solidnym sprężynom oraz są odporne na odkształcenia i uszkodzenia. Często materace z wkładem sprężynowym połączone są z piankami, które dodatkowo nadają indywidualnych cech. Jak to wygląda w przypadku materaca Hilding Makarena? Czym jeszcze się charakteryzuje?

Hilding Makarena – właściwości

Materac o wszechstronnym zastosowaniu - poznaj Hilding Makarena!Hilding Makarena to nie tylko materac o właściwościach prozdrowotnych, ale także antyalergicznych. Bez obaw może być używany przez alergików, ponieważ jak wszystkie materace Hilding został wykonany z bezpiecznych dla zdrowia oraz niewywołujących alergii materiałów. Idealnie sprawdzi się również u osób ceniących zarówno średnio twarde, jak i twarde podłoże do snu, ponieważ materac Hilding Makarena został zaprojektowany w taki sposób, aby obie jego strony były oddawane do użytkowania i różniły się twardością. Ponadto regularne obracanie materaca wpłynie na niego pozytywnie, ponieważ zwiększy się jego wentylacja oraz trwałość. Nie można również zapomnieć o wkładzie, który odgrywa tutaj najważniejszą rolę! Po jednej stronie została zastosowana pianka lateksowa, która zapewnia wysoką sprężystość, wytrzymałość oraz wrażenie unoszenia się. Ponadto lateks nie tylko idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, ale także posiada właściwości bakteriobójcze. Po drugiej stronie natomiast znajduje się termoelastyczna pianka Visco, która reaguje na ciepło ciała ludzkiego oraz jego nacisk, przez co potrafi się we wręcz doskonały sposób dopasować do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Jest ona połączona z innowacyjną pianką FlexiFoam, która odpowiada za elastyczność, plastyczność oraz niebywale odczuwalny komfort w czasie snu. Poza tym Hilding Makarena charakteryzuje się posiadaniem siedmiu stref twardości, które dodatkowo odpowiadają za jeszcze lepsze dopasowanie się wkładu do indywidualnej budowy ciała użytkownika. W ten sposób materac Hilding Makarena stanowi doskonałe podparcie dla kręgosłupa oraz zapewnia komfortowy i przede wszystkim zdrowy sen!

Na rynku znaleźć można różne materace, jednak czy którykolwiek z nich posiada tak wspaniałe cechy, jak Hilding Makarena? Ten jedyny w swoim rodzaju materac doskonale odnajdzie się w każdej sypialni, a dodatkowo dostępny jest w wielu rozmiarach. Zapewni prawidłowy sen parze, poprzez redukcję drgań, alergikom oraz singlom, dlatego jest najlepszym kandydatem na materac do sypialni!