Materace sprężynowe były niezwykle popularne jeszcze kilkadziesiąt lat temu, jednak na współczesnym rynku wyparły je materace kieszonkowe. W ich budowie nastąpiła znacząca zmiana, dzięki której posiadają nowe właściwości oraz odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jakie właściwości posiadają te niezwykłe materace, które zostały wyprodukowane przez renomowaną firmę, jaką jest Hilding Anders? 

Czym są materace kieszeniowe?

Każdy materac posiada inne cechy, dlatego nie ma się co dziwić, że materace kieszeniowe różnią się od klasycznych materacy sprężynowych. Najbardziej istotną różnicą jest fakt, że w materacach kieszeniowych sprężyny zostały umieszczone w osobnych kieszonkach, czyli materiałowych woreczkach, dzięki czemu pracują w sposób indywidualny. W ten sposób materac kieszeniowy posiada wiele cech takich jak:

  • redukcja drgań,
  • wysoka elastyczność punktowa,
  • wyjątkowa sprężystość,
  • wysoka trwałość wkładu,
  • odporność na odkształcenia.

Materace kieszeniowe zapewniają wyjątkowy komfort wypoczynku, a ich budowa pozwala na pracę tylko w miejscu nacisku. Wynika to z faktu, że sprężyny nie są ze sobą zespolone, ale pracują pojedynczo. Każdy materac kieszeniowy od Hilding posiada dodatkowe indywidualne właściwości.

Właściwości materacy kieszeniowych

Nowoczesne materace kieszeniowe - dowiedz się o nich więcej!W ofercie lokalnych sklepów znaleźć można wiele materacy kieszeniowych. Różnią się one między sobą właściwościami oraz typem zastosowanego wkładu kieszeniowego. Z uwagi na to wyróżnić można między innymi materac Hilding Step, który posiada sprężyny kieszeniowe oraz piankę FlexiFoam. Sam materac odznacza się stosunkowo wysoką twardością, klasyfikowaną jako H3. Innym rodzajem materaca kieszeniowego od Hilding jest Hilding Lambada, który w swoim wnętrzu posiada sprężyny typu Pocket Plus oraz piankę wysokoelastyczną HR, blat lateksu i kokos. Sprawdzi się idealnie u osób aktywnych, ponieważ pomaga w regeneracji mięśni oraz zapewnia odpowiednią stabilizację kręgosłupa. Hilding Lambada posiada dwie twardości, a obie jego strony są przystosowane do użytkowania. Wartym uwagi jest również materac Hilding Electro, który posiada sprężynę kieszeniową typu Multipocket, piankę wysokoelastyczną HR, Fusion oraz Sizal. Jest on również wyposażony w odpinany top, dzięki któremu materac posiada 6 twardości. Można je uzyskać poprzez odpięcie i przełożenie topu na drugą stronę materaca, dzięki czemu użytkownik może w idealny sposób dopasować twardość materaca do swoich preferencji.

Kto wyśpi się na materacu kieszeniowym? 

Materace do spania posiadają różne cechy, dlatego warto wybierać je pod kątem indywidualnych preferencji dotyczących twardości, stanu zdrowia czy wagi. Jednak nie zmienia to faktu, że materace kieszeniowe od Hilding posiadają wiele niezwykłych właściwości, dzięki którym wyśpią się na nim:

  • alergików,
  • pary oraz single,
  • osoby starsze,
  • osoby cierpiące na bóle kręgosłupa,
  • osoby szukające sprężystego podłoża.

Materace kieszeniowe idealnie sprawdzą się w sypialni współczesnego człowieka. Zapewniają efektowny oraz niezwykle komfortowy wypoczynek, dzięki któremu można nabrać sił do realizowania swoich celów. Ponad to są wspaniałą inwestycją w zdrowy i higieniczny sen na lata!